4 skvelé dôvody, prečo vstávať ráno skôr

Poznáte to. Zobúdzate sa len jedným okom, aby ste zistili koľko je vlastne hodín, keď tu zrazu začujete začínajúce džavotanie z postieľky od vedľa. V lepšom prípade si ešte dokážete v mysli aspoň na minútu zrekapitulovať váš denný harmonogram, ktorý vás hneď dostane z postele rovnými nohami pri zistení, koľko toho máte na dnes naplánovaného. 

V horšom prípade vás ťahá za nohu malý vysmiaty škriatok, ktorý z vás strháva perinu a chce sa s vami jašiť. A ešte v tom najhoršom prípade môžete zistiť, že ak máte doma už aj školopovinné deti, hráte boj s časom, aby ste im stihli pripraviť zdravé raňajky a všetky ich zaviezli načas do škôl a škôlok.
sunset-174276_1920jpg

Nájdite si chvíľku pre seba

Je ťažké vstávať skôr než potrebujeme, ale ten pocit, že vám patrí aspoň malá chvíľka je super. Užite si ticho a kľud, prvé lúče slnka a pokojne si sadnite k svojej rannej káve, či čaju v obľúbenej šálke. Počas dňa na materskej sa často stáva, že zväčša kávu popíjame skôr na etapy a často už aj studenú. Popremýšľajte nad tým, čo vás počas dňa čaká ešte v rannom pokoji.


morning-girl-2715280_1920jpg

Začínajte pomaly a postupne

Nie každý je schopný pohotovo vstať na zvonenie budíka. Často si zvonenie odkladáme a budík nás otravuje svojim zvonením aj 3 krát po sebe. Nič nemusíte preháňať. Stačí ak skoršie ranné vstávanie začnete aplikovať pomaly. Prvé ráno vstaňte z postele o 15 minút skôr než zvyčajne vstávate. Ak takéto vstávanie zvládnete celý týždeň, ďalší týždeň skúste vstávať o polhodinu skôr. Nájdite si svoj vlastný čas, ktorý vám stačí na to, aby ste stihli ráno využiť na aktivity, ktoré vás naštartujú a pozitívne naladia na celý deň.
alarm-clock-2116007_1920jpg

Z postele rovno na športovanie

V zdravom tele zdravý duch. Áno, je to pravda. Ani si neviete predstaviť, čo dokáže s vami spraviť aj malá chvíľa strávená aktívnym pohybom. Či už zvolíte krátku rannú jogu alebo strečing doma v obývačke, alebo si stihnete vonku zabehať a zabicyklovať, naštartuje to dokonale vaše endorfíny. Vaše telo vám spálenú energiu opätuje v podobe dobrej nálady a zdravej kondície. Tak hor sa do cvičenia :)

running-3684873_1280jpg

Keď práca šľachtí

Ak máte toho počas dňa priveľa, skúste si niektoré povinnosti presunúť práve na ráno. Človek je ráno dokonale pripravený na zvládnutie náročných úloh predovšetkým z hľadiska sústredenia sa. Využite kľudné pracovné ráno, ktoré môžete venovať vybavovaniu mailov, písaniu článkov na svoj blog, plánovanie kalendára, či rôznych stretnutí s priateľmi a rodinou. Aby vás práca viac bavila, vytvorte si svoj útulný pracovný kútik, v ktorom sa vám bude pracovať ako v bavlnke. 

home-office-336373_1920jpg

Ak sme vás presvedčili, že aj skoré ranné vstávanie dokáže mať svoje čaro, budeme nadšené, že sme prispeli aspoň malou motiváciou ku krajšiemu začiatku vášho dňa :)
    

                                   3 mamy

Zdroj obrázkov: pixabay