Aké hračky zaujmú počas návštevy u známych vaše deti?

Keď je vonku zlé počasie, vždy sa s obľubou zastavíme v rôznych detských kútikoch, herničkách alebo len tak navštívime kamarátky a ich detičky. Ani by ste neverili, s akým záujmom sa dokáže Miško zabaviť na dlhý čas s novými neokukanými hračkami. Napriek tomu, že má doma toho naozaj kopec.

Hračky, ktoré máme doma sa vždy po nejakej dobe stanú nezaujímavými a okukanými. Malý človiečik má tendenciu neustále objavovať nové a neprebádané veci, skúmať ich a prichádzať na to, akým spôsobom sa s nimi dá originálne zabaviť. Ako prvé ho zaujala počas návštevy u Tinky kreatívna farebná knižka, ktorá patrila k handmade výrobkom. Každá stránka v nej je jedinečná, stimulujúca nielen zrak, ale aj sluch, pretože niektoré stránky pri dotyku šuštia. Ďalšie stránky podporujú jemnú motoriku a učia deti pochopiť a naučiť sa bežné činnosti vďaka tomu, že si v nich vyskúšajú napríklad zavesiť prádlo na šnúru pomocou štipcov v mini verzii, naplniť pračku, párovať ponožky, vyťahovať mrkvičku podľa čísiel, poskladať obrázok ako puzzle a mnoho iného.


_MG_9471_1jpg

_MG_9467_1jpg

Takéto textilné knižky sú vždy plné farieb, tvarov a predmetov, ktoré nás obklopujú všade okolo. V domácnosti aj v prírode.

DSC_0610jpg

DSC_0606jpg
DSC_0611jpg

Ďalšou témou sú poctivé drevené hračky toho najrôznejšieho charakteru. Či už ide o klasické drevené vláčiky s koľajnicami, kde vynikne krásna štruktúra dreva, alebo o rôznofarebné tvary, z ktorých sa dá postaviť tá najvyššia veža na svete a najzábavnejší je samozrejme moment, kedy padne :). Fantázii sa medze nekladú. A hoci ju máme doma, zaujímavejšie sa s ňou hrá práve na návšteve.
_MG_9466_1jpg

_MG_9552_1jpg

Ničo podobné si môžete zakúpiť napríklad aj TU.

Poslednou kategóriou hračiek, ktoré spomeniem v tomto článku, sú všetky autá, bagre, traktor, miešačka, kombajn, policajné a nákladné autá, vlak a lokomotíva, tatrovky, žeriav, motorka a všetko, čo má kolesá. Priznám sa, že nikdy predtým som nevedela rozoznať tak veľa druhov a typov tých najrôznejších nákladných a terénnych áut a nikdy sa mi doma toľko z toho nepovaľovalo len tak voľne po zemi :) Najväčšia radosť v očiach bola teda pri objavení týchto vzácnych pokladov, ktoré ležali v krabici. Bolo ich toľko, že sme nevedeli, ktoré prvé si požičať na hranie.

IMG_9455_1jpg

_MG_9461_1jpg

Zaujímavý výber neokukaných vojnových áut a tankov sme nedávno objavili TU.

Nakoniec nechýbal spoločný koncert našich najmenších :). Miško sa síce ešte veľmi nechytal, ale zvedavo sledoval Ninku a Danielka.

_MG_9476_1jpg

Ako mamina som prišla postupom času na jednu zaujímavú vec. Nie je dôležité, koľko máte doma hračiek, ale či sa s nimi s deťmi dokážete dobre zabaviť. A taktiež je fajn, ak sa z času na čas zastavíte s deťmi v rôznych herniach a detských kútikoch. Veď čas strávený na materskej, či rodičovskej dovolenke si treba vedieť neustále spestrovať niečím novým.

 

                                                                                                                                            Zuzka