Ako mať pod kontrolou plyšovú zoologickú záhradu

Všimli ste si, ako vedia tieto napodobneniny zvieratiek a tých najrôznejších rozprávkových aj nerozprávkových postavičiek zaberať miesto v detskej izbe alebo už aj v izbe študentskej? Keď je ich priveľa, je dosť fuška vyhradiť im dostatok miesta. Neboli by sme to my, keby sme si s tým neporadili :). Našli sme pár miest, kde ich "bezpečne odložiť".


1JPG

3JPG

Alexko a Daliborko sa vo svojich plyšových hračkách takmer stratili :)

Klasika, krabica

V každej domácnosti sa nájde obyčajná veľká, malá, široká či užšia krabica, box alebo čokoľvek, čo sa na krabicu podobá a nemá už svoje pôvodné využitie. Ak sa vám nepáči jej vyhotovenie, farba a celkový dizajn krabice nejako stále nezapadá do vašej koncepcie útulnej domácnosti, stačí ju napríklad olepiť a obaliť peknou látkou. Alebo si peknú praktickú krabicu rovno zakúpte v obchode, naša je napríklad z IKEI. 

8jpg

Jednoduchá škatuľa, ktorá je priehľadná a praktická na prenášanie


Žrúti miesta na poličke

Zabudnite rýchlo na uložené plyšáky na poličke, skrinke, komode alebo posteli. Dôvodom je prach, ktorý sa na ne bude usádzať. 


nursery-decoration-1963815_1920jpg

Majú odtiaľ síce pekný výhľad, no polička sadá využiť aj praktickejšie

Vak plný prekvapenia

Ak chcete byť originálnejší, vyskúšajte dať všetky plyšové hračky, ktoré doma nájdete, do jednoduchého uzatvárateľného vaku. Môžete si ho vyrobiť ako veľký látkový kruh, ktorého okraj je zošitý tak, aby v ňom bola navlečená gumička alebo šnúrka. Keď sa hra s plyšákmi skončí, naplníte s nimi vak, stiahnete gumičku a sedací vak na leňošenie je na svete. Aj v tomto prípade sa dá hotový výrobok kúpiť. Myslíme aj na jednoduchšie možnosti :). V 4toys.sk sme našli takýto :).
collage2jpg

Sťahovacie vaky sú na hračky veľmi praktické

Darovanie

Tento spôsob „skladovania hračiek“ je najideálnejší. Pamätám si, že ako deti sme mali pár obľúbených plyšákov, s ktorými sme zdieľali dobré aj zlé obdobia, no na tie ostatné akosi nebol čas. Ani neviem, koľko ich sedelo na poličke len tak celé roky. Nehovoriac o tom, koľko námahy to dalo pri upratovaní. Určite sa nájde vo vašom okolí niekto, komu by sa takéto hračky hodili a koho by potešili. Stačí dať inzerát na internet. 


armchair-2526977_1920jpg

Aj doma zabudnuté hračky vedia vyčarovať úsmev na tvári ďalším deťom

Toto boli naše nápady. Ak sme zabudli na ďalšie, kam s plyšovými zvieratkami, napíšte nám. Budeme sa tešiť aj na vaše inšpirácie :).