Ako na rýchly a jednoduchý ríbezľový džem

Ako každé leto, aj u nás doma sa každoročne nakopí veľké množstvo ovocia a zeleniny, ktoré pestujú moji rodičia vo svojej záhrade na Orave. A ako typickí starí rodičia, vždy nás nabalia na cestu domov do Bratislavy zdravými zásobami, ktoré by nasýtili niekedy aj celú školskú jedáleň :)

Vráťme sa ale k spomínanému veľmi rýchlemu a jednoduchému receptu, na ktorý som natrafila online (veď ako inak v dnešnej dobe :)). A keďže som mala poruke ovocie, ktoré som potrebovala rýchlo spotrebovať, rozhodla som sa z neho urobiť džem.

Moje suroviny:
1 kg mix červených a čiernych ríbezlí
1 kg trstinového cukru
1 vanilínový cukor
1 balíček Gelfix Klasic (pomer ovocie cukor 1:1)

_MG_9880_1jpg

Ja som použila ríbezle, ale použiť môžete ovocie, ktoré máte práve k dispozícii. Keďže sú ríbezle kyslé ovocie, pomer cukru a ovocia 1:1 je v tomto prípade celkom fajn. A pretože mám rada vôňu vanilkového cukru, použila som aj ten :)

_MG_9881_1jpg

Ríbezle som pekne zbavila stopiek, umyla a nasypala do vyššieho hrnca, aby som po mixovaní ponorným mixérom nemusela umývať celú kuchyňu.

_MG_9887_1jpg

Hotová rozmixovaná zmes vyzerá asi takto. Nám tam nevadili tentokrát jadierka ani šupky. Povedala som si, že tento džem bude úplne so všetkým :) Komu vadia jadierka a šupky, doporučujem prepasírovať celú hmotu cez sitko. Zo zvyšku, ktorý zostane z pasírovania sa dá vyrobiť skvelá "ovocná koža". O nej možno viac v najbližších článkoch.

_MG_9889_1jpg

Do rozmixovaných ríbezlí vsypeme Gelfix a vanilínový cukor. Povaríme 1 minútu a miešame.

_MG_9890_1jpg

Pridáme celý kilogram trstinového cukru, pomaly miešame a pomaly varíme. Približne 8 až 10 minút. Džem dostane krásnu tmavočervenú farbu a začne nádherne rozvoniavať po celom byte :)

_MG_9896_1jpg

Hotový ríbezľový džem nalievame ešte horúci do čistých pohárov na zaváranie. 

_MG_9897_1jpg

Mne vyšlo z 1 kg ovocia a 1 kg cukru približne 5 malých pohárov ríbezľového džemu.

_MG_9901_1jpg

Poháre s ríbezľovým džemom zavíčkujeme a položíme hore dnom. Takto ich necháme 15 minút. Hotovo. Rýchla sladká pochúťka je hotová :)

                                    Zuzka