Ako ozdobiť veľkonočné vajíčka I.

Vždy pred sviatkami jari pátrame po originálnych a zároveň jednoduchých technikách, akými môžeme maľovať veľkonočné vajíčka spolu s deťmi. Našli sme 5 obyčajných, no veľmi efektívnych spôsobov, akými sa dá oživiť veľkonočná dekorácia s maľovanými vajíčkami. Pozrite sa s nami na ne.

Lepenie čipky

Tento spôsob skrášlenia vajíčok je rýchly, jednoduchý a nepotrebujete k nemu žiadne špeciálne nástroje či materiál.

Potrebujete:

čipku

nafarbené vajíčka

lepidlo

štetec

nožnice

Postup:

Z čipky si odstrihneme jednotlivé vzory, ktoré chceme použiť. Vopred nafarbené vajíčko potrieme lepidlom, môže byť aj na papier. Vzory z čipky postupne lepíme na vajíčko. Nakoniec môžme prelakovať obyčajným lakom na vlasy na spevnenie.

shopping-cart-3114019_1280jpg

Usmievavé vajíčka

Tieto vajíčka pôsobia naaranžované napríklad v košíku veľmi zábavne a originálne. Táto technika sa dá použiť napríklad aj na vajíčka uvarené na tvrdo. Veselo sa potom jedia.

Potrebujete:

nafarbené vajíčka

nezmývateľnú fixku

Postup:

Na vopred nafarbené vajíčka si najlepšie odolnou, nezmývateľnou fixkou nakreslíme ústa a oči. Ak chceme mať oči s krajším efektom, použijeme buď oči ako papierové nálepky alebo si kúpime 3D plastové oči v obchode s kreatívnymi potrebami.

easter-eggs-3131188_1280jpg

Indiánsky štýl

Ak vaši najmenší obľubujú hru na indiánov, určite ich zapojte do výroby veľkonočných vajíčok na indiánsky štýl.

Potrebujete:

nafarbené vajíčka

lepidlo

prírodný špagátik

pierka

stužka

Postup:

Na vopred nafarbené vajíčka prilepíme pierka, ktoré ešte pre efekt previažeme stužkou a prírodným špagátikom. Na pierku môžme uviazať peknú mašličku.

easter-3157672_1280jpg

Vyškrabávanie

Túto techniku pozná asi každý z nás. Je o niečo zdĺhavejšia, no výsledný efekt stojí za to.

Potrebujete:

vajíčka

tuš rôznych farieb

biele voskovky

hrubšia ihla, malý nožíček alebo ihlica

Postup:

Vajíčka celé vymaľujeme bielou voskovkou. Nafarbíme farebným tušom a počkáme kým zaschne. Na zafarbené vajíčka vyškrabávame ihlicou alebo inými ostrejšími predmetmi rôzne ornamenty. Niektoré druhy farieb na vajíčka nepotrebujú ani spodnú vrstvu vosku a dajú sa pekne vyškrabkávať ako také. Nakoniec vajíčko jemne pretrieme handričkou pokvapkanou napríklad olejom. Bude sa krásne lesknúť.

eggs-1221984_1280jpg

Farebné lepenie

Ak ste viac kreatívne osôbky, pustite sa do výroby zvieratiek. Takúto výzdobu nemá len tak každý, takže sa budete cítiť naozaj kreatívne.

Potrebujete:

biele vajíčka

tvrdú latku ako napríklad filc

stužky

nožnice

lepidlo

nezmývateľnú fixku

Postup:

Z filcu si nastriháme jednotlivé časti zvieratiek. Na kuriatko vystrihneme nohy, krídla a chocholček. Na zajaca si vystrihneme uši a labky. Všetky časti nalepíme na vajíčko. Dokreslíme fixkou oči, noštek a ústa a veselé zvieratká sú hotové. 


easter-eggs-933685_1280jpg

Veselé jarné tvorenie :)

Zdroj: pixabay