Ako si vyrobiť pozdrav so sladkým prekvapením

Ak vo voľnom čase radi tvoríte s deťmi, vyskúšajte si doma vyhotoviť originálne pozdravy so sladkým prekvapením podľa nášho jednoduchého foto návodu. Zvládnu to s vašou pomocou aj tie najmenšie detičky, ktoré budú mať z prípravy a lepenia jednotlivých častí neuveriteľnú radosť :).

Pustime sa do toho. Budeme potrebovať:
farebné papiere tvrdé aj tenké
nožnice klasické, ale aj dekoratívne ( môžete použiť aj krajčírske, ktoré majú zúbkovaný vzor)
lepidlo na papier
ceruzku, čiernu fixku, štetec na lepidlo
malé dlhé čokoládky

_MG_9574_1jpg

Postup:
Najskôr si z tvrdého farebného papiera vystrihneme obdĺžnik 15 x 21 cm, ktorý prehneme napoly. Vznikne nám tým pekná otváracia pohľadnica. Je dôležité, aby ste použili tvrdý papier. Inak bude pozdrav tenký, labilný a rýchlo sa môže pokrčiť.
Vyberieme si farebné odtiene, ktoré sa nám páčia. V našom prípade sme použili na pozdravy jemné odtiene žltej, lososovej a zelenej.

_MG_9575_1jpg

Aby nám postavička myšky na pozdrave vynikla, nalepíme na vrchnú časť pozdravu ešte dekoratívne zastrihnutý tenký papier v sýtejšom odtieni pozdravu. Tento dekoratívne zastrihnutý papier by mal byť o niečo menších rozmerov než má samotný pozdrav.

_MG_9576_1jpg

Teraz si pripravíme diely celý pozdrav. Máme už pripravený pozdrav z tvrdého papiera a dekoračný obdĺžnik z tenkého farebného papiera. Vystrihneme si ešte jednotlivé diely na myšku. Zo sivého farebného papiera potrebujeme srdiečko, ušká a labky. Z ružového papiera si vystrihneme malé srdiečko ako nos, vnútornú časť ušiek a malé vankúšiky na labky. Nezabudneme ani na oči a fúziky.

_MG_9577_1jpg

Najskôr si nalepíme na pohľadnicu náš dekoratívne zastrihnutý farebný papier, ktorý je menší než pohľadnica. Ten nám vytvorí pekný detail v kontraste s pozadím pohľadnice.

_MG_9578_1jpg

Zlepíme spolu všetky časti myšky. Na sivé srdiečko otočené naopak nalepíme oči, nos a fúziky. Na labky nalepíme malé ružové vankúšiky a na ušká menšie ružové ušká.

_MG_9586_1jpg

Všetky časti myšky potom nalepíme na pozdrav tak, aby sme si nechali priestor na nalepenie čokoládky.

_MG_9588_1jpg

A takto vyzerajú hotové pohľadnice so sladkým prekvapením, ktorých výrobu zvládnu aj najmenší drobčekovia ako je náš Miško :) 

IMG_9609_1jpg


IMG_9599_1jpg

Príjemnú zábavu pri tvorení :)