Edukačná hračka ako vianočný darček pre dieťa

Túto zábavnú zvukovú hračku máme v obľube. Dostali sme ju ako darček od dedka k prvým Miškovým narodeninám. Je určená pre chlapčeka ale aj dievčatko. Dokáže zabaviť na dlhší čas a len tak sa neokuká :).

Na palube lode je plno rôznych zvieratiek. Sú pekne druhovo rozdelené na domáce a divoké. V hornej časti sú domáce zvieratká ako kravička, prasiatko, koník a malá ovečka. Pod nimi sú divoké zvieratká. Tiger, žirafa, lev, opica a slon. Všetky zvieratká sa dajú vyberať a vydávajú zvuky ako naozajstné zvieratká. Naučili sme sa podľa zvuku pri stlačení podstavca doplniť jednotlivé zvieratká.

6jpg

Na čele lode stojí, ako inak kapitán, Noe :) Pri jeho stlačení je počuť trúbenie lode, otáčanie kormidla a vlny oceánu. Nad ním sú zavesené hodiny, ktorých ručičky sa dajú točiť a nastaviť si svoj čas plavby.
2jpg

Táto edukačná hračka dokáže zaujať už na prvý pohľad. Zabaví aj viac detí naraz pri objavovaní všetkých zvieratiek, zvukov a farieb. Súčasťou lode je tiež krásne farebné piáno. Má osem kláves a dá sa na ňom čo to zahrať. 

1jpg

U nás je najviac obľúbený zvuk lodného zvonu a samozrejme zvuky domácich zvieratiek, vďaka ktorým sme sa rýchlo a hravo naučili rozoznávať a napodobňovať jednotlivé zvieratká. Sú krásne farebné a zmestia sa svojou veľkosťou akurát do malej ručičky, čo zdokonaľuje ich motoriku.

4jpg

Svojim tvarom je jemne balansujúca, čo učí deti rovnováhe aj trpezlivosti a vďaka malým polovysunutým kolieskam sa dá aj ťahať alebo tlačiť po podlahe.

5jpg

Noemova loď je na baterky a rozmerovo nezaberie veľa miesta. Má približne 38 cm x 20 cm x26 cm a celkovú výšku asi 25 cm.

Ak si neviete dať rady, čo kúpiť svojím najmenším, aj táto hračka môže byť dobrou voľbou. U nás patrí na prvé miesta v rebríčku obľúbenosti. 
Edukatívnych hračiek je na trhu naozaj veľa. Napríklad TU ich nájdete hneď niekoľko. Tieto hračky rozvíjajú mozgovú kapacitu detí pri hraní, trénujú jemnú motoriku a logické myslenie. Takzvané živé hračky svojou farebnosťou, zvukmi a svetielkami zaujmú každého a nie na krátky čas.