Februárové srdcovky

Počas prázdninového pobytu Lenky s deťmi u Tinky napísali baby okrem iného niečo aj o tom, čo je pre nich v poslednom období výnimočné.

Tinka a jej momentálne srdcovky

Príležitostí na prečítanie dobrej knihy nie je pri rodičovských a pracovných povinnostiach veľa. Ale nájsť si čas na Najděte si svého marťana od Mareka Hermana stojí za to.
Okrem výchovy detí a pochopenia ich vnímania okolitého sveta sa táto vcelku tenká knižka zaoberá aj osobným rozvojom, sebapoznávaním, vzťahmi a inými zaujímavými témami. Všetko je podané veľmi pútavo a jednoducho.  
Obsahuje mnoho zaujímavých rád a faktov, ktoré sú často krát známe, ale uniká nám ich dôležitosť. Dočítala som sa v nej napríklad, že viac ako dokonale čistá domácnosť a bezchybne upravená mama je pre dieťa pohladenie, pochvala, aktívne počúvanie a úprimný záujem. Nie je to nič, čo by sme síce nevedeli, ale ruku na srdce. Čomu venujeme najviac času? Alebo vedeli ste, ako dôležité je čítanie rozprávok? Okrem toho, že je to príjemný rituál pre rodičov aj deti, pomáha rozvíjať predstavivosť. Môže nám dokonca pomôcť s najťažšou úlohou, a to, nachádzať zmysel života, pomáha vyrovnávať sa s detskými strachmi a mnoho iného.
Je to naozaj kniha, ktorá človeka zasiahne a vrelo ju odporúčam nielen mamičkám, ale všetkým, ktorým záleží na vzťahoch so svojimi blízkymi a okolím.

92601f0e-5302-42a1-85da-dec5dc71f1e5jpg

Vedeli ste, že existuje ženšenová káva? Ja teda donedávna nie. Má povzbudzujúce účinky a je bez kofeínu. Ženšen zlepšuje činnosť mozgu, zvyšuje aktívnosť, zlepšuje adaptáciu oka, stimuluje funkciu pečeňe, lieči žalúdočné vredy a mnoho iného. Dá sa kúpiť v rozpustnej forme alebo Vám ju pripravia v dobrej kaviarni alebo reštaurácii. Netreba ju dokonca ani sladiť. 

aa85b5a0-d5c4-48af-83d6-86f80335bf9dpng

Lenka a jej februárové kozmetické vychytávky

Na nanášanie maku up-u som už vyskúšala asi všetko. Ale až nedávno som v drogérii objavila špongiu na nanášanie make-upu, ktorú si neviem vynachváliť. Make-up sa mi pomocou nej nanáša oveľa rýchlejšie, rovnomerne a určite aj hygienickejšie ako pri aplikácii rukami. Špongiu si pred použitím zvyknem namočiť. Make-up si nanesiem na tvár a šikovná pomôcka ho jemným vklepávaním aplikuje.
Skúsené beauty youtuberky a blogerky nedajú dopustiť na originálny beautyblender, ale ja som nadšená aj z napodobeniny, ktorá je niekoľko násobne lacnejšia. Našla som ju v 101 drogerie.

Ďalšia vec, ktorá mi urobila radosť je rúž príjemnej staroružovej farby. Konečne som totiž našla rúž na každodenné nosenie v príjemnej nenápadnej farbe, podobnej farbe pier. Zvýrazní tvar pier a navyše ich aj hydratuje. Ide o rúž LIP SEDUCTION odtieň 02 od českej značky Dermacol. Najbližšie plánujem určite vyskúšať aj ich matné rúže Matte Mania.

3a78090f-2448-4911-961a-416c3870db4ejpg
 
Ak Vás trápia nevýrazné, riedke a krátke mihalnice a vyskúšali ste veľa špirál, ktoré sľubovali rôzne efekty, ale ani jedna sa neosvedčila, z vlastnej skúsenosti odporúčam sérum na mihalnice Biotebal XXL. Ja som ho objavila v Poľsku, keďže bývam blízko a mám tam okukaných pár skvelých obchodov a vyšiel ma približne 12 €. Na Slovensku sa cena iných sér na mihalnice pohybuje od 30 €. Nerada čakám na výsledok príliš dlho, takže som bola milo prekvapená, keď som už po 2 týždňoch videla výsledky. Mihalnice boli hustejšie, dlhšie a vytočené. Stačilo ho použiť každý večer a potom už len 1-2 krát do týždňa na udržanie účinku. Moja spokojnosť je teda na mieste.