Kreatívne ozdoby na stromček z cestovín

Cestoviny sú veľmi obľúbeným jedlom detí. A nielen to. Zabaviť sa s nimi dá aj kreatívne. Hlavne počas čakania na Ježiška. Vytvorte si doma príjemnú predvianočnú atmosféru a vyrábajte spolu netradičné ozdoby z tradičných doma nájdených surovín.

My sme použili rôzne cestoviny, taviacu pištoľ, klasické lepidlo na papier, trblietavé lepidlá rôznych farieb, farebné kamienky, konfety v tvare snehových vločiek a snehuliakov a trblietavý sprej.

DSC_0748JPG

Najskôr sme si na papier rozložili cestoviny do tvaru, aký chceme. Potom sme ich spojili lepidlom z taviacej pištole. Dozdobili sme trblietkami a kamienkami. Ak preferujete farebnejšie ozdoby, stačí cestoviny namaľovať napríklad akrylovými farbami.

DSC_0732JPG

DSC_0739JPG

Vytvoriť sa dajú nie len ploché ozdoby. Ak zlepíme cestoviny postupne na seba, vzniknú nám pekné priestorové ozdoby.

DSC_0774JPG

S rôznymi druhmi cestovín sa dá vytvoriť napríklad snehová vločka, malé kvetinky, venček, anjelik, ale fantázii sa samozrejme medze nekladú. Vyrobte si napríklad dlhú cestovinovú girlandu z obyčajnej šnúrky, na ktorú uviažte cestovinové mašličky. V jednoduchosti je predsa krása.

DSC_0858JPG

DSC_0823JPG

Deti mali nápadov až až. Stačilo im trošku dopomôcť s lepením s lepidlom tavnou pištoľou. Ostatné už zvládli.

DSC_0728JPG

Tvorenie s deťmi bolo celkom príjemné. Stačilo nám naozaj málo a vytvorili sme veľa rôznych vianočných ozdôb. Ak sa aj vy budete chvíľku nudiť a budete chcieť vymyslieť pre vaše deti nejakú kreatívnu činnosť, vyskúšajte to. Nie je z toho veľa neporiadku a výsledky vašej spoločnej práce vás iste potešia tak ako aj nás :).

20171202_132618jpg