Najjednoduchšie jesenné dekorácie

Dnes som si z dlhej chvíle otvorila moju kreatívnu skriňu plnú tých najrôznorodejších dekorácií a zistila som, že tých jesenných zas až tak veľa nemám. Keďže často pripravujem dekorácie nielen pre mňa, zostali niektoré z nich darované. Dala som dokopy všetko, čo sa mi zdalo použiteľné. Pozrite sa na to :)


1jpg

V každej domácnosti sa nájde kopec formičiek na pečenie, krásnych sklených podnosov, tácničiek či krištáľových pohárov a sklených vázičiek. K tomu som pridala obyčajné mandarínky, sviečky a lampášiky. Z jesenných výletov v prírode sme si vždy priniesli domov gaštany a iné suché plody. Ešte pár malých umelých tekvičiek a zábava môže začať.

Prvá jednoduchá romantická dekorácia bola hotová za 10 minút aj s pomocou môjho malého pomocníka Miška, ktorý mi všetko usilovne roznášal kade tade. Zapálené čajové sviečky dodali krištáľovému sklu výnimočnosť. Použila som už len pár suchých kvetov a plodov spolu s gaštanmi. Dekorácia pôsobí jednoducho, no akonáhle sa večer rozžiari, zútulní každý kút domácnosti.

2jpg


S dekoráciou číslo 2 som tiež nemala veľa námahy. Už dávnejšie som si kúpila krásny medený podnos, ktorý som ešte nevyužila. Naplnila som ho sušenými plátkami pomaranča, prírodným suchým materiálom, gaštanmi a dokonca mandarínkami. Jedinečnosť dodali malé biele sviečky v tvare kvetiniek. Celú dekoráciu opäť nádherne rozžiarili.

3jpg


Na veľký sklenený tortový podnos s vrchnákom som patrične hrdá. Patrí medzi moje srdcovky v domácnosti. Nedalo mi a použila som ho na ďalšiu dekoráciu. Poukladala som tam gaštany a tekvičky. Celú dekoráciu dopĺňajú nápadité svietniky, ktoré tvoria červené čajové sviečky vložené do rôznych formičiek na pečenie. Konečný efekt bol celkom vtipný :)

4jpg


Poslednú dekoráciu vymyslel malý Miško, keď si do vázy nahádzal všetko, čo mu prišlo pod rúčky. Často používam vázy na dekorovanie v ktoromkoľvek ročnom období. Mám z nich dokonca viac kusov. Nadekorované v rovnakom štýle dokážu vytvoriť zaujímavý celok. 

5jpg