Nový domáci miláčik, ktorého si obľúbite

Nasledujúci článok nebude o živých domácich miláčikoch. Aj keď deti by si ho veľmi želali. Poučená z mojich detských čias viem, že by celá starostlivosť ostala iba na mne, a tak im zatiaľ musia stačiť kravičky, kozičky a mačky u starých rodičov :-)

Po veľmi efektívnych pomocníkoch v našej domácnosti, akými sú pre mňa sušička na prádlo a umývačka riadu, som objavila ďalšieho skvelého pomocníka, Kärcher fc 5, ktorý mi ušetrí kopec času a bez ktorého si už neviem predstaviť fungovanie. Dlho som na takýto “malý zázrak” čakala.

Dokáže povysávať a umyť podlahu naraz v jednom kroku, ušetrí mi vysávanie pred umývaním a umývanie je dôkladnejšie a hlavne šetrnejšie k podlahe. Čo je pre mňa neoceniteľné, je možnosť použitia tohoto čistiaceho stroja naozaj na všetky druhy podláh u nás doma: laminát, dlažba, či už drsná matná alebo hladká lesklá.

DSC_0353jpg

Vďaka nemu dokážem aj v 8. mesiaci tehotenstva bez námahy a zadychčania dať do poriadku po 2 deťoch a 1 manželovi až 160 m2 podlahy :-)  Ale čo ma teší najviac je, že s týmto malým čistiacim zázrakom baví upratovanie aj manžela.  

Použitie je veľmi jednoduché. Do nádoby, ktorá sa jednoducho vkladá do prístroja, dám vodu s čistiacim prostriedkom. Po mojich skúsenostiach som zistila, že nie je potrebné používať len originálny čistiaci prostriedok, ale bežne dostupný prostriedok na podlahy so zníženou penivosťou. Stačí už len zapojiť kábel a pustiť sa do práce.

Pri bežnom znečistení mi vystačí jedno naplnenie nádoby. To znamená, že takisto jeden krát vylejem zbernú nádobu na špinavú vodu.

Veľkým plusom pre mňa osobne je, že je podlaha rýchlejšie suchá ako pri bežnom umývaní. Deti tak nemusia čakať kým uschne, aby mi nebehali po vlhkej podlahe. Prístroj je malý, kompaktný, dá sa s ním dostať napríklad aj pod stoličku bez odsúvania a záber čistenia má až po samotný kraj čistenej plochy. 

DSC_0354jpg

Čistič je ľahký a manipuláciu s ním zvládne každý. Točenie valcov poháňa prístroj dopredu, takže miernu silu treba použiť len pri jeho ťahaní dozadu, čo však pri hmotnosti cca 5 kg nie je žiaden problém.

Po skončení upratovania stačí jednoducho vyliať a poumývať zbernú nádobu a vyčistiť valce. Tie síce majú samočistiacu funkciu, ale podľa mňa je efektívnejšie, keď ich dám dole, vyperiem v mydlovej vode a nechám voľne uschnúť. Dajú sa dokonca prať v práčke na 60 °C. Kábel sa dá prakticky navinúť na 2 háky, ktoré sú na rukoväti, takže nezavadzia pri uskladnení. 

DSC_0359jpg

Maminy, ktoré obľubujete praktické darčeky, tento pomocník je podľa mňa úplne ideálny na blížiace sa vianočné sviatky :-)   
Tinka