Novembrové srdcovky

Čo ma baví na zimnom období najviac, je vychutnať si každý deň dobrú kávu a teplý čaj zo svojej obľúbenej šálky. Myslím, že my maminy, máme nárok na takéto pôžitkárske chvíľky pre seba deň čo deň. Pre niekoho to môže byť napríklad aj pohár kvalitného vína. Len pozor, aby sa pravidelnosť nestala závislosťou :).

2jpg

Sviečky.  Pripomínajú mi romantiku. Stačí jednoduchá čajová sviečka a domov má zrazu akési čaro. Zvyčajne si sviečky doprajem až keď môj malý nezbedník spinká. Vtedy mám istotu, že nemusím byť neustále v strehu. Obľúbila som si ovocné a citrusové vône. V období vianoc mi pravú vianočnú atmosféru navodí zasa sviečka s vôňou škorice.

Sladké môžem kedykoľvek a čokoľvek :). V zimnom období mám vždy chuť na figy a ďatle. Nejako mi to k tomuto predvianočnému obdobiu patrí. Dodajú veľa energie a božský pocit na duši, že je to vlastne ovocie a nie nejaké umelé éčkové cukríky. Sušené ovocie je super vec. A hneď po ďatliach sú pre mňa favoritom sušené slivky.
3jpg

Kamarátka mi na meniny darovala skvelú vychytávku, ktorá ma dostala. Trafila sa mi do vkusu. Krásne našľahané organické telové suflé od Soaphorie, je pre mňa toto obdobie topka. Svojou úžasnou vôňou a vzdušnou konzistenciou dokáže navodiť nezameniteľný pocit jemnosti. Pri dotyku s pokožkou sa roztopí na olejovú konzistenciu a dokáže hydratovať pokožku. Dokonca som sa pristihla, ako si googlim návody, ako sa niečo také vyrába. Ak budem veľmi iniciatívna a nájdem si pár voľných chvíľ, pustím sa do výroby takéhoto bio našľahaného telového krému aj ja sama. Samozrejme vám potom dám o tom vedieť v samostatnom článku s presným návodom ako na to :).

4jpg
5jpg

Medzi ďalšie novembrové srdcovky patrí kniha Smoothie recepty na každý deň. Dostala som ju na narodeniny a kedže som veľký fanúšik smoothie drinkov, mám už z nej pár receptov odskúšaných. Ani by som neverila, že existuje toľko rôznych receptov, ktoré dokáže dať niekto na papier. Ja som už v poslednej dobe viac experimentovala s prípravou smoothie podľa sezónneho ovocia a podľa chuti. 

6jpg
7jpg

Zuzka