Originálna bonboniéra z vašej kuchyne

Vytvorte originálny sladký darček, ktorý vás bude stáť len pár Eur. Stačí vám minimum surovín a jedna krabička. Výsledok vás určite milo prekvapí.

Na internete koluje množstvo reklám na originálne sladké ovocné bonboniérky, ktoré obsahujú ovocie od výmyslu sveta. Zväčša je pekne vykrojené, máčané v čokoláde a elegantne zabalené v krabičkách rôznych tvarov. Že to nezvládnete aj vy? Výsledok vás prekvapí. A zabaví sa pri tom nie len vaše dieťa. Tu je jednoduchý návod ako na to.

V letnej sezóne je ovocie najdostupnejšie a iste ho je v každej domácnosti nazvyš. Stačí si z neho nachystať pár kúskov. Ideálne sú banány, jablká, čerešne, melón, ananás, figy, hrozno a mnoho ďalších. Pre začiatok môžeme začať s obyčajnými jahodami. Stačí ich umyť, osušiť a namáčať v rozpustenej čokoláde rôznych druhov. Od horkej, mliečnej až po bielu, ktorú si vieme potravinárskou farbou prifarbiť podľa želania. Na posypanie použijeme nasekané orechy, kokos alebo drobné cukríky a iné cukrárske vychytávky.

Hotové ovocie so stuhnutou polevou pekne naukladáme do pripravenej krabičky. Každý kúsok ovocia vložíme do papierového košíka, ktorý zamedzí pohybu jednotlivých kúskov v krabičke.

Zuzka