Prírodná kozmetika, ktorá nám naozaj padla do oka.

Aj vy ste sa pri pohľade do zrkadla neraz zamysleli, aká kozmetika by bola pre vašu pleť tou najvhodnejšou? Ja osobne som mala pocit, že keď už mám oveľa bližšie k 40-tke ako k 18-tke, je asi najvyšší čas začať sa o svoju pleť intenzívne starať. Natrafila som na kozmetiku PuraVida Bio, ktorá spĺňala moje náročné požiadavky. A to hlavne, aby bola k pleti čo najšetrnejšia, neobsahovala škodlivé látky (alebo aspoň čo najmenej) a bola čo najbližšie k prírode. Po takmer roku používania produktov z tejto značky môžem povedať, že je pre mňa osobne aj naozaj účinná.
V mojej zbierke kozmetiky mám momentálne Peeling na tvár, Anti-aging krém, Neugene Sérum Systém proti vráskam -regenerácia, Krém na oči a pery a Masku na ochranu proti znečisteniu.

a1af1b54-78d3-4ead-8a9f-2747a46c5e6cpng

Peeling na tvár má nezameniteľnú vôňu. Úžasne ovocne vonia. Pripomína moje detstvo a detské ovocné výživy :-)  Pleť mám po ňom neskutočne jemnú a hebkú. Používam ho raz za 2 týždne.

Anti-aging krém má skvelé dávkovanie pumpičkou, veľmi dobre sa nanáša a rovnako dobre aj vstrebáva. S inými hydratačnými krémami som mala problém v tom, že som ich cítila na pleti, robili sa mi mikro kvapôčky potu, takže som mala pocit, že účinok bol skôr opačný. Mám zmiešanú pleť a tento krém je pre mňa dokonalý a je vhodný aj pod make-up.

Neugene Sérum Systém proti vráskam si nanášam vždy ráno pred použitím krému a tiež s pleťou dokonale splynie.

Krém na oči a pery je podobný ako Anti-aging krém a má výhodu, že sa dá používať aj ako prevencia proti vráskam pre mladú pleť. Čo považujem za super vlastnosť tohto produktu.

Masku na ochranu proti znečisteniu odporúčam všetkým ženám, ktoré nemajú čas na extra veľkú starostlivosť o svoju pleť, tak ako ja. Masku si stačí len naniesť a netreba ju vôbec oplachovať. Vyzerá ako ovocné pyré a tiež nádherne vonia. Nechráni len proti znečisteniu pleti, ale má aj účinok proti vráskam. Používam ju vždy večer a mám po nej dobrý pocit hydratovanej pokožky.

Z používania kozmetiky PuraVida Bio mám skvelé dojmy nielen kvôli viditeľnému účinku, ktorý má vďaka bohatému obsahu účinných látok z prírodných zdrojov: ovocia, zeleniny, obilnín, bylín, ale aj kvôli tomu, že nie je testovaná na zvieratách a zložky sú z ekologických zdrojov.

Každý z nás má inú pleť a zvyky, takže každému vyhovuje niečo iné a musí si nájsť to svoje. Všeobecne účinnou radou pre zachovanie mladého vzhľadu je určite aj dostatok spánku, žiadne fajčenia a dodržiavanie pitného režimu.
Tinka 
Zdroj úvodného obrázku: pixabay