Pripravujete si domáci púpavový med? Vyskúšajte aj púpavový sirup

Ak obľubujete sladké, určite si vyskúšajte doma vyrobiť svoj vlastný púpavový med či sirup z púpavy lekárskej. Púpava v sebe skrýva okrem vápnika aj horčík a železo. Koreň púpavy je zasa považovaný za účinný liek proti rakovinovým bunkám.

Kvety púpavy nájdete na začiatku letného obdobia všade okolo. Na lúkach, popri ceste, či v záhradách. Zber púpavových hlavičiek je dobré naplánovať počas obeda. Vtedy je kvet najviac otvorený. Samozrejmosťou je zber mimo znečisteného ovzdušia, teda mimo frekventovaných ciest.

Recept na domáci púpavový sirup

Suroviny:

250 ks púpavových kvetov

1 citrón

1 l vody

1 kg cukru

Kytička aromatických byliniek (mäta, medovka)

Postup:

Umyté púpavové kvety zalejeme prevarenou vychladnutou vodou. Pridáme umytý citrón, ktorý nakrájame na plátky a taktiež umyté bylinky. Tie dodajú sirupu krásnu vôňu aj chuť. Všetko necháme stáť 24 hodín na chladnejšom tmavšom mieste. Potom zmes precedíme, pridáme cukor a pomaly miešame. Sirup varíme len na miernom ohni, kým nezačne iba jemne bublať. Ešte horúci nalievame do sklených fliaš.

IMG_20170512_135229jpg
Čerstvo nazbierané kvety a bylinky sú základom úspechom pri príprave kvalitného medu či sirupu.

IMG_20170512_151452jpg
Macerovanie kvetov púpavy s bylinkami a citrónom.

IMG_20170513_163627jpg
Sirup z púpavy pred bodom varu.

IMG_20170531_112405jpg
Horúci sirup nalievame do sklených fliaš.

Nezabudli sme ani na tradičný a veľmi obľúbený púpavový med. Komu doma chýba recept, tu je jeden úplne základný a jednoduchý.

Recept na domáci púpavový med

Suroviny:

400 ks púpavových kvetov

2 citróny

1,5 l vody

1,5 kg cukru

Postup:

Umyté citróny nakrájame na kolieska a varíme spolu s kvetmi vo vode až kým zmes nezačne vrieť. Následne zmes odložíme na 24 hodín odstáť. Potom zmes scedíme a pridáme cukor. Tradičný recept sa nevyhol použitiu klasického cukru, no ako náhrada sa môže použiť aj trstinový cukor. Spolu varíme do zhustnutia asi hodinu. Hotový med nalievame ešte teplý do sklených pohárov, zavíčkujeme a otočíme hore dnom až do vychladnutia.

Púpavový med je na pohľad tmavší než obyčajný med.