Tekvica v hlavnej úlohe v menu dňa

Tekvica je surovina, ktorá je častou súčasťou v našej kuchyni. S veľkou obľubou pripravujeme recepty z akéhokoľvek druhu tekvíc. No medzi najčastejší a zároveň najobľúbenejší druh tekvice patrí tekvica hokaido. 
Okrem tvorenia s halloweenskou témou, je z tejto tekvice fantastická polievka vhodná aj pre tie najmenšie detičky. A v procese prípravy sa zabavia pri jej čistení.

_MG_0544_1jpg
S tekvicou hokaido sa vždy dosť natrápime, pretože je veľmi tvrdá a na rozrezanie je treba použiť všetky sily :) Ja som tentokrát neodolala a kúpila som naozaj poriadne ťažký a veľký kúsok. Rozrezala som tekvicu napoly a vydlabala som lyžicou dužinu. 

_MG_0546_1jpg
Po prvýkrát som si povedala, že tak krásne tekvicové jadierka, aké v sebe ukrývala táto tekvička, využijem aj inak než na vyhodenie. Rozhodla som sa teda všetky pracne povyberať do misky. A keďže som mala na to aj malého pomocníka, bola to vlastne zábava.
 
_MG_0552_1jpg
Jadierka som sa snažila očistiť od dužiny čo najviac. Opláchla som ich v miske s vodou.

_MG_0553_1jpg
Následne som sa pustila do čistenia samotnej tekvice. A poviem vám, aj táto činnosť mi dala pekne zabrať :)
_MG_0560_1jpg
Polovicu tekvice som nakrájala na väčšie kocky a na pár minút osmahla na olivovom oleji. Potom som tekvicu zaliala vodou a nechala variť, kým sa tekvica takmer nerozvarila.

_MG_0561_1jpg
Do tekvicovej polievky môžete a nemusíte pridať bezE-čkový zeleninový bujón a polievku poriadne rozmixujte na hladkú kašu. Podľa hustoty dolejte sladkou smotanou na varenie a nechajte prevrieť.

_MG_0570_1jpg
Hotovú krémovú polievku rada dochucujem okrem soli a čierneho mletého korenia aj malú štipkou sušeného zázvoru. Dodá polievke výnimočnú chuť. Pozor ale na množstvo tohto "zázraku", pretože dokáže štípať ako korenie. 
IMG_0575_1jpg
Polievku si s obľubou dochucujeme na tanieri ešte kvapkou olivového oleja, kvapkou bezE-čkovej sójovej omáčky a troškou slnečnicových a tekvicových jadierok opečených na suchej panvici. Takéto pečenie na sucho im dodáva úžasnú chuť.

_MG_0589_1jpg
Nezabudla som ani na druhu polovicu z mojej extra veľkej tekvice :) a nakrájala som ju na mesiačiky a vložila na plech s olivovým olejom.

_MG_0564_1jpg
Mám rada kombináciu pečenej tekvice a pečenej cvikly, tak som k tekvici pridala aj predvarenú cviklu nakrájanú na menšie kusy. Cviklu som predvarila preto, aby bola upečená spolu s tekvicou. V opačnom prípade by sa mohlo stať, že tekvica by bola rozpečená a cvikla ešte stále chrumkavo tvrdá. Celé som to pokvapkala olivovým olejom, osolila, okorenila a pridala som aj malý kúsok cesnaku, ktorý som nakrájala na malé kusy.

_MG_0566_1jpg
Celý proces pečenia tekvice trval zhruba polhodinu a zvyknem ju piecť na 200°C. Voňala úžasne.

_MG_0586_1jpg
A aby som nezabudla ani na jadierka, ktoré som krvopotne vyberala z celej tekvice, umyté a osušené som ich vysušila v pootvorenej rúre až kým neboli ako stvorené na večerné lúskanie k telke :) 

_MG_0605_1jpg
Dobrú chuť :)
                                
Zuzka