Tvorenie s deťmi na halloween. Vyrobte si spolu strašidielka

Vyrobte si rôzne domáce dekorácie. Deti poteší výroba masiek a ak ste šikovné aj v kuchyni, upečte si sladké halloweenske koláčiky. Existuje množstvo nápadov na tému halloween. Stačí sa len inšpirovať.

Sladké pavúčiky

Výroba je extrémne jednoduchá. Stačí vám k tomu lízanka, 4 chlpaté drôtiky, umelé oči a lepiacu zmes. Z drôtikov vytvarujeme malé nožičky, ktoré jednoducho omotaním pripevníme k lízanke. Na spoj medzi nožičkami a lízankou nalepíme umelé oči pomocou lepiacej pasty a vaula, lízankový pavúčik je hotový.

_MG_0835_1jpg
IMG_0840_1jpg
IMG_0842_1jpg

Bubáčikovia

S lízankami ešte nie je koniec. Ak sú lízankové pavúčiky jednoduché na výrobu, tak výrobu bubáčikov zvládne aj to najmenšie dieťatko. Budete potrebovať lízanku, obyčajnú papierovú servítku, kúsok drôtika alebo špagátika, nožnice a fixku. Lízanku zabalíme do stredu papierovej vreckovky. Drôtikom ju zviažeme tak, aby sme vytvorili z lízanky hlavičku. Servítku pekne vyrovnáme, aby pôsobila vzdušne a s použitím fixky bubáčikovi namaľujeme oči a ústa. Pozor, aby sa vám fixka na servítke príliš nerozpila. Hototo.

IMG_0846_1jpg
IMG_0847_1jpg
IMG_0849_1jpg
IMG_0851_1jpg

Múmia

Deti majú asi najväčšiu radosť pri tajuplnosti zapálených sviečok. Atmosféru blikajúceho ohňa si nemusíte dopriať iba v klasických lampášikoch, svietnikoch, či vyrezaných tekviciach. Rýchlo vyrobený svietnik a la múmia vás možno aj vystraší :) Pripravte si sklenú fľašu na zaváranie, obväz, lepidlo, nožnice a umelé oči a ústa. Fľašu obmotajte celú pomocou obväzu. Použite ho len tak akurát, aby čo to presvitalo. Nepoužívajte elastický ani veľmi hustý typ obväzu, cez ktorý by vám svetlo zo zapálenej čajovej sviečky neprešlo cez obväz. Nakoniec nalepte oči a ústa, zapáľte sviečku a užite si tajuplnú atmosféru blikajúceho ohňa z múmie.

IMG_0858_1jpg
IMG_0862_1jpg
IMG_0868_1jpg
IMG_0869_1jpg

Či už obľubujete tvorenie s deťmi na halloween alebo nie, určite ich nenechajte prežiť toto jesenné obdobie bez typických jesenných aktivít. Ak už nič iné, objavili sme pre vás aspoň online maľovanie, kde pre deti môžete nájsť kopec maľovánok. Napríklad aj s témou jesene a halloween.

Krásnu jeseň :)

                                    Zuzka