Vlastnoručne vyrobené vianočné darčeky I.

Nadšencov prírody ale aj milovníkov dizajnových vychytávok určite poteší machový obraz. Takýto kúsok prírody interiér dokonale oživí a stane sa originálnou pastvou pre oči. Zelená upokojuje a blahodárne pôsobí na nervový systém. Táto optimistická farba napomáha nabrať nové sily a dokonca dokáže zmierniť migrénu. Je symbolom pokoja a nádeje. 

DSC_0693jpg
Kombinácia rôznych prírodných materiálov a imitácií rastlín pôsobí harmonicky

Na jeho výrobu potrebujete:
  • Aranžérsky stabilizovaný Islandský lišajník - nafarbený nazeleno
  • Aranžérsky mach preparovaný - pláty
  • Podľa fantázie: dekoratívne umelé sukulenty (ja som použila skalnú ružu a rozchodník), drevené kolieska, konáre a pod.
  • Sololit
  • Taviacu pištoľ 
  • Drevené rámy

DSC_0694jpg
Umelý rozchodník pôsobí prirodzene a ozvláštni obraz

Čo sa týka rámov, použila som malé rámiky kúpené v Tedi a veľký drevený rám som si vyrobila z materiálov dostupných v Obi. Drevené laty a aj zadnú dosku mi ochotne napílili podľa požiadaviek. Jediná škoda, že nepília do uhla, vyzeralo by to lepšie. Jednotlivé laty som spojila samoreznými skrutkami pomocou kovových uholníkov.

20180627_164132jpg
S nadšením asistoval aj Danielko

Zadnú dosku sme jednoducho pribili klinčekmi, takisto aj závesy. Určite sa to dá aj lepšie, ale pracovala som vrámci mojich schopností a vybavenia. Úžasne by takýto obraz vyzeral aj v ráme zo starého obrazu. Fantázii sa medze nekladú. 

20180627_194757jpg
Pripravte sa na poriadny neporiadok :-)

Na lepenie machu a doplnkov som použila taviacu pištoľ. Najskôr som skúšala lep z taviacej pištole dať na dosku a tak zalepiť mach, ale lepšie je dávať lep priamo na mach a následne položiť na dosku. Je praktické, ak si mach vopred rozložíte, aby ste mali predstavu o finálnom výsledku a až potom začať lepiť.

20180627_171941jpg
Lepenie plátov machu

Na obraz s rozmermi 60 x 100 cm a dva menšie obrazy cca o veľkosti A4 som potrebovala zhruba 250 gramov islandského lišajníka a 500 gramov plátov preparovaného machu, ktoré som kúpila v e-shope Naturedecor. Všetko dokopy (mach, rámy, ostatný materiál) vyšlo okolo 80 EUR. 

DSC_0692JPG
Drevo a zeleň jednoducho patria k sebe :-)

Dúfam, že Vás článok inšpiroval a pustíte sa do tvorby vianočného prekvapenia. Pri srdci Vás bude hriať, že ste do toho vložili kus zo svojho času, fantázie a nadšenia a navyše rovnaký obraz nikde inde nenájdete. Keď do práce zapojíte aj deti, budú pyšné, že sa podieľali na tvorbe.

20180627_191230jpg

20180627_194804jpg
Finálny výsledokTinka


Foto: autor, pixabay