Vy ste ešte nepodľahli ovocnej koži? Takto sa dá vyrobiť z akéhokoľvek ovocia

Priznám sa, že som si veľmi nevedela predstaviť konečnú konzistenciu tohto ovocného zázraku. Poznám sušené ovocie ako také, no ovocné kože ma prekvapili svojou elastickosťou a teda aj skladovateľnosťou. 
Ako prvé ma zaujímalo, aké rôzne druhy ovocia vlastne môžem na výrobu ovocnej kože použiť. Dopátrala som sa, že takmer každé ovocie. Jedinou zásadou je, aby výsledná hmota nebola priveľmi riedka. To sa ale dá veľmi jednoducho vyriešiť pridaním pár kusov banánu, ktorý každú hmotu krásne zahustí. Tiež je dobré, ak si zvolíme pri miešaní rôznych druhov ovocia, jeden druh ako základný, ktorého množstvo bude pomerovo najväčšie a ostatné druhy ovocia budú v menších pomeroch. 
Ja som napríklad zvolila ako hlavné ovocie maliny, ku ktorým som pridala pár sliviek a ríbezlí. Na zahustenie som pridala 2 banány.

_MG_0083_1jpg

Ovocie som umyla, slivky vykôstkovala a celé som to rozmixovala ponorným mixérom dohladka. Vznikla mi krásne voňavá ovocná dreň, ktorú som prepasírovala cez sitko. Komu nevadia jemné šupky a jadierka, môže pracovať aj s neprepasírovanou zmesou.
_MG_0084_1jpg

Ovocnú zmes som naliala na plechy na pečenie, vo veľmi tenkej vrstve. Zväčša netreba používať žiadne špeciálne pomôcky, pretože ovocná zmes sa dá pekne vyliať a jemným pohybom dostať na celú plochu papiera.
_MG_0086_1jpg
Takto pripravenú ovocnú zmes sušíme. Ak je vonku krásne slnečné počasie, je ideálne nechať sušiť ovocné kože priamo na slnku. Čas sušenia závisí od hrúbky ovocnej vrstvy a od počasia, ktoré je práve vonku. Môže trvať 5 hodín, ale kľudne aj celý deň. Z mojej skúsenosti je fajn, ak si pripravím ovocnú zmes vždy ráno, pretože s istotou viem, že buď bude hotová naobed alebo v horšom prípade večer. Ďalšia možnosť sušenia je v rúre, pri 50 stupňoch a pootvorených dvierkach. 
Ovocná koža je hotová, ak sa nelepí na prst a dá sa pomaly stiahnuť z papiera.

_MG_0100_1jpg
Ako s ňou následne naložíte, je len a len na vás :) Môže sa stiahnuť v celku, zrolovať ako palacinka a nakrájať na menšie kúsky alebo len tak odtrhávať menšie kúsky, ktoré sa dajú šikovne zrolovať a zjesť. Pre originálnejšie tvary stačí použiť napríklad ozdobné nožnice alebo klasické vykrajovačky, ktoré používate pri pečení medovníkov. Fantázii sa medze nekladú.

_MG_0106_1jpg

_MG_0112_1jpg

_MG_0113_1jpg

Ak chcete experimentovať s rôznym ovocím a rôznymi chuťami, môžete použiť napríklad med na dosladenie kyslejšieho ovocia, škoricu v kombinácii s jablkami alebo kokos na zahustenie. 
Táto ovocná dobrota je celkom jednoduchá a skvele vydrží uskladnená napríklad aj na zimné obdobie namiesto sušeného ovocia. Stačí ju nechať v uzavretých dózach.

                                    Zuzka