Z vysávania sa stala zábava. Náš test robotického vysávača.

Stále mám pred očami reklamu na Sunar, kde sa malé dievčatko dostane vďaka svojej šikovnosti z postieľky rovno k svojmu mliečku a použije pri tom ako dopravný prostriedok robotický vysávač. Asi preto bola moja prvá vtipná otázka na adresu iRobota, pri pohľade na nášho malého šibalského drobca, akú váhu na sebe zvládne voziť. Odpoveď bola o niečo menej vtipná. Asi by to už nerozchodil :)


2jpg

Robotické vysávače sú stále viac a viac obľúbenejšie. Ich hlavnou úlohou je pomôcť s upratovaním bežných činností, akými sú hlavne vysávanie a umývanie podláh.


1jpg

Okrem toho, že šetrí môj čas a námahu, ktorú potom venujem radšej Miškovi, dokáže byť ovládaný na diaľku vďaka wifi pripojeniu cez mobil. Kamery a senzory, ktoré má robotický vysávač iRobot Roomba, zmapujú veľmi rýchlo priestor, takže sa nám nestalo, že by niekedy poškodil pri nekontrolovateľných pohyboch nejaký kus nábytku. Práve naopak. Jeho trajektórie sú vždy logické a dá sa napríklad navoliť smer vysávania. Celú plochu, ktorú povysáva, dokážeme vidieť v mobilnej aplikácii. Obľúbili sme si rituál vysávania, keď práve nie sme doma. Zapneme iRobot na diaľku cez mobil s vedomím, že sme pri odchode nechali podlahu bez väčších prekážok.

Veľkou výhodou tohto vysávača je možnosť vysávania malého priestoru. Pri mojej a Miškovej šikovnosti sa nám často stane v kuchyni pri spoločnom varení nehoda, kedy sa niečo rozsype. iRobot Roomba nám vtedy pomôže povysávať iba malý navolený priestor bez toho, aby sa motal po celej kuchyni. Keď svoju úlohu splní, vráti sa na svoju nabíjaciu stanicu.

7jpg

Moja skeptickosť sa prejavila hlavne pri otázkach vysávania stiesnených priestorov a rohov. Nebudem klamať keď poviem, že rohy si najlepšie povysávam a umyjem sama. Ale aj tu som bola milo prekvapená. Stačí kúsok odsunúť postieľku, aby sa dostal aj do rohu, zložiť sušiak na prádlo, alebo odložiť veci, ktoré nechal po podlahe rozhádzané malý nezbedník. Stále to ušetrí viac času, akoby som to mala okrem upratovania aj vysávať.

Prekvapením bolo vysávanie kobercov. Test robotického vysávača dopadol nad moje očakávania skvele. Akonáhle sa dostal z plávajúcej podlahy na koberec, zvýšil výkon. Takže sa nemusím obávať, že to odflákol :)

4jpg

Ak vás tento článok inšpiroval k nákupu niektorého z podobných typov vysávačov, určite do toho choďte. Neoľutujete. Na trhu je ich naozaj dosť. Či už sa rozhodnete pre robotický vysávač iRobot, robotický vysávač Samsung, robotický vysávač Sencor (TU je dokonca  5% zľava pri zadaní kódu AF5, ktorá platí do konca roku 2017 ) alebo si nájdete vlastného favorita, zvyknete si veľmi rýchlo na čas, ktorý môžete využiť aj inak. Napríklad s deťmi v prírode. A samozrejme budete mať aj vy zážitok zo stále čistých podláh a bez námahy. Tak ako aj ja.

Zuzka